Informacje:
Rok powstania: 1938
Miejsce powstania: Generalna Konferencja
Opracowanie po polsku: Grupa ds. sprawności
Rok zatwierdzenia w Polsce: 2020
Poziom trudności: 12-15 lat
Wymagania próby na sprawność
1. Wymień co najmniej po sześć gatunków bylin i kwiatów jednorocznych, odpowiednich do stworzenia kompozycji kwiatowej w pomieszczeniu.
2. Wymień co najmniej trzy gatunki roślin, które zakwitają wiosną lub wczesnym latem, odpowiednich do stworzenia kompozycji kwiatowej w pomieszczeniu.
3. Wymień co najmniej po trzy gatunki roślin, których kwiaty po ścięciu: szybko więdną oraz takich, które po ścięciu utrzymują się długo.
4. Wymień co najmniej sześć porad, dotyczących cięcia kwiatów i ich późniejszej pielęgnacji, w tym między innymi: czas cięcia, sposób cięcia, sposób przechowywania, itp.
5. Omów, na jakim etapie rozwoju rośliny powinniśmy ścinać kwiaty: róż, mieczyków i dalii.
6. Wymień co najmniej po trzy wskazówki, dotyczące jak dobierać rodzaj wazonu do kwiatów umieszczanych w nim oraz jak dobierać kompozycję kwiatową do pomieszczenia i jego wyposażenia.
7. Wyjaśnij zasady układania kwiatów w kompozycji, w podanych poniżej przypadkach:
a. kwiaty jaśniejsze i ciemniejsze,
b. kwiaty większe i mniejsze,
c. kwiaty w pełni i częściowo otwarte.
8. Wykonaj co najmniej po dwie artystyczne kompozycje kwiatowe dla każdego z poniżej wymienionych miejsc (można użyć świeżych lub sztucznych roślin):
a. dekoracja stołu,
b. ozdoba do ogólnego zastosowania w domu,
c. dekoracja w miejscu publicznym lub oprawa uroczystości: sala nabożeństw, biuro, foyer (w kościele, teatrze, galerii), ślub, pogrzeb, urodziny.
9. Wymień gatunki kwiatów polnych, które mogą być wykorzystane w kompozycji kwiatowej do dekoracji w domu oraz wskaż jak dobrać odpowiednią kombinację tych kwiatów.
Pliki do pobrania: