
Pranie
26 lutego 2023
Prorocy i proroctwo
26 lutego 2023Informacje:
Rok powstania: 2016
Miejsce powstania: Wydział północnoamerykański
Tłumaczenie: KZS
Rok zatwierdzenia w Polsce: 2023
Wymagania próby na sprawność
1. Wymień i krótko opisz materiały, z których wykonana jest taśma naprawcza (duct tape).
2. Przedstaw raport (czas 3-5 minut) lub stwórz oś czasu na temat historii i rozwoju taśmy naprawczej.
3. Wymień trzy zastosowania taśmy naprawczej.
4. Wymień co najmniej trzy sposoby profesjonalnego wykorzystania taśmy naprawczej.
5. Omów zasady bezpieczeństwa związane z taśmą naprawczą, które odnoszą się do jej ogólnego użytku, użytku rekreacyjnego wśród młodych ludzi oraz w środowisku rzemieślniczym.
6. Zademonstruj umiejętność ręcznego odrywania kawałków taśmy naprawczej bez pomocy noża, nożyczek lub innego narzędzia tnącego. Taśma nie może się splątać ani pomarszczyć. Oderwij kawałki następującej długości:
a. 15 cm,
b. 60 cm,
c. 150 cm.
7. Stwórz zestaw narzędzi zawierający podstawowe przedmioty potrzebne do pracy z taśmą naprawczą, w tym co najmniej trzy kolory / wzory taśmy naprawczej, matę do cięcia, nożyczki, nóż uniwersalny, narzędzia do usuwania pozostałości. Zademonstruj umiejętność korzystania z każdego narzędzia.
8. Utwórz pięć przedmiotów z taśmy naprawczej, takich jak:
a. portfel lub torebka,
b. kosz lub torba,
c. element garderoby, który można nosić,
d. dekoracje świąteczne,
e. świąteczne opakowanie lub kokardki,
f. prosta kompozycja kwiatowa,
g. zabawka,
h. inny przedmiot.
9. Zbuduj łódź, która przez pięć minut uniesie na wodzie 2-kilogramowy worek mąki tak, aby nie uległ on zamoczeniu. Możesz użyć innych materiałów do stworzenia ramy, ale większa część kadłuba powinna być wykonana z taśmy naprawczej.
10. Weź udział w duchowych lekcjach na temat „lepkości” taśmy naprawczej:
a. Przeczytaj 3 rozdział Księgi Daniela i omów, w jaki sposób w tej historii taśma naprawcza może odnosić się do Boga i Hebrajczyków.
b. Zapamiętaj i wyrecytuj Prz 18,24 i wyjaśnij, w jaki sposób taśma naprawcza odnosi się do tego wersetu.
c. Przedyskutuj w grupie, w jaki sposób „grzech” może do nas przylgnąć.
d. Naucz się na pamięć i wyrecytuj Jk 4,7 i podziel się swoimi pomysłami na to, jak można odkleić grzech od naszego życia.
Pliki do pobrania:




