Kursy dla kadry ZHA

Podstawowy Kurs Kadry ZHA:

Zachęcamy  do przejścia przez szereg zagadnień z dziedziny harcerstwa, psychologii, ekonomii, zarządzania i duchowości!
Kurs jest przeznaczony dla każdej osoby od nastolatka planującego w przyszłości stać się kadrą harcerską po nawet najstarszych wyjadaczy harcerskiego chleba z dżemem! Nagrania szkoleniowe są dostępne na stronie www.szkolenia.zha.org.pl lub w aplikacji Modle.

Rozszerzony Kurs Kadry ZHA: – planowany czas uruchomienia Luty 2024
Rozszerzony kurs kadry jest uzupełnieniem Podstawowego Kursu Kadry. Jest przeznaczony dla tych, dla których podstawa to za mało a chęć rozwoju jest silniejsza niż pragnienie pojechania na letni obóz harcerski. Zaliczenie szkolenia pozwala zaliczyć wiele zagadnień z wymagań na pierwszy stopień instruktorski – Starszego Przodownika. Nagrania szkoleniowe są dostępne na stronie www.szkolenia.zha.org.pl lub w aplikacji Modle.

Średnio zaawansowany kurs kadry ZHA: planowany czas uruchomienia Kwiecień 2024
To kolejny etap kursu, który pozwala na zaliczenie wymagań ze stopnia instruktorskiego podharcmistrz. Nie jest jednak skierowany tylko dla osób z otwartą próbą. Pozwala poszerzyć wiedzę z dziedzin harcerskiej na wysokim poziomie. Nagrania szkoleniowe są dostępne na stronie www.szkolenia.zha.org.pl lub w aplikacji Modle.

Zaawansowany kurs kadry ZHA: planowany czas uruchomienia Kwiecień 2024
To kolejny etap kursu, który pozwala na zaliczenie wymagań ze stopnia instruktorskiego harcmistrz. Nie jest jednak skierowany tylko dla osób z otwartą próbą. Pozwala poszerzyć wiedzę z dziedzin harcerskiej na bardzo wysokim poziomie. Jest niezbędnym do nauczania i szkolenia następców w naszych drużynach oraz przyszłej kadry. Nagrania szkoleniowe są dostępne na stronie www.szkolenia.zha.org.pl lub w aplikacji Modle.

Praktyczne szkolenie kadry:
Jest uzupełnieniem szkoleń od podstawowego kursu kadry po zaawansowany. Na zakończenie każdego z tych szkoleń rok w rok zapraszamy podczas weekendu majowego na szkolenie z pionierki, węzłów, bushcraftu, musztry, ognisk, obycia z drewnem i wielu innych. 

Kurs z organizacji wydarzeń: planowany czas uruchomienia Kwiecień 2024

Niezależnie od tego czy wybieramy się na obóz, biwak czy najzwyklejsze zimowisko warto przejść ten kurs. Przekazuje nie tylko podstaw prawne, nasze obowiżaki jak i przywileje, ale również systematyzuje wiedzę i ściąga z barków ciężar organizowania całego wydarzenia tylko przez jedną osobę. Nagrania szkoleniowe są dostępne na stronie www.szkolenia.zha.org.pl lub w aplikacji Modle.

Kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej:

Szkolenie odbywa się dwuetapowo. Część teoretyczna jest dostępna w każdym momencie na platformie szkoleniowej szkolenia.zha.org.pl

Część praktyczna szkolenia wraz z egzaminem praktycznym odbywa się co roku w okolicach grudnia/stycznia. Szkolenie jest prowadzone przez wieloletnich nie tylko instruktorów ratownictwa medycznego, ale przede wszystkim czynnie działających ratowników medycznych.  Po ukończeniu szkolenia wystawiany jest certyfikat. Szkolenie trwa łącznie 12 h 

Kurs oraz e-book dla osób planujących zaangażować się w ZHA 

Garść informacji dla tych, którzy dopiero marzą o rozpoczęciu pracy w ZHA. Niezależnie czy masz przy boku już działającą drużynę czy dopiero o niej marzysz to szkolenie jest dla wszystkich zielonych!
Nagranie szkoleniowe będzie dostępne na stronie YouTube ZHA. 

W kwestiach szkoleń prosimy o kontakt z Koordynatorem Szkoleń ZHA phm. Sandrą Początek szkolenia@zha.org.pl