Podstawowy kurs kadry

Podstawowy Kurs Kadry Harcerskiej 

O kursie:
Jak sama nazwa wskazuje jest to kurs podstawowy, przygotowujący do pracy z harcerzami. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: zrozumienie potrzeb rozwojowych harcerzy, dyscyplina, umiejętności przywódcze. Oprócz tego odpowiada na pytania: jak założyć drużynę? Jak przygotować pracę drużyny na cały rok? Jak realizować program stopni i sprawności? Jak przygotować i poprowadzić zbiórkę?

Dla kogo:
Przede wszystkim dla każdego kto jest, lub w przyszłości planuje być kadrą harcerską, czyli zastępowym, przybocznym, czy drużynowym. Kurs ten jest również wymagany na stopień “Przewodnik” (czyli dla każdego, od piętnastego roku życia), jak i na stopień instruktorski “Starszy Przewodnik”. Zapraszamy również wszystkie osoby które chciałyby lepiej zrozumieć na czym polega służba Pathfinder i mogli założyć lub wspierać lokalną drużynę.

Podstawowy Kurs Kadry Zuchowej

O kursie:
Kurs przygotowujący do pracy z zuchami. Obejmuje podobne zagadnienia jak ten dla kadry harcerskiej, z tym że wiedza i zagadnienia są dostosowane do potrzeb kadry zuchowej.

Dla kogo:
Przede wszystkich dla tych którzy pracują, lub chcieliby pracować z zuchami.

W kwestiach merytorycznych oraz programu szkoleń prosimy o kontakt z Koordynatorem Szkoleń ZHA phm. Dariuszem Borowieckim.