Ogólnopolski Zlot Wędrowników „Ścieżki” 2020

Szedł ścieżką. Nie była to zwykła ścieżka. Ta zwykła była wybrukowana, czym, nikt do końca nie wie, ale wydawała się wygodniejsza i prostsza. Chociaż miała w sobie coś co czyniło ją nudną i nieciekawą, nie wiedzieć czemu, większość chciała nią podążać. Jego ścieżka natomiast była inna. Sam ją wybrał. Na pierwszy rzut oka była zdecydowanie mniej atrakcyjna – kręta, zarośnięta, mokra, pusta. Jednak wzbudziła jego zaufanie. Bo chociaż kręta, nadal niezmienna i chociaż zarośnięta wciąż wyraźna. Wilgoć zmusza do wytrwałości, a pustka jest tylko pozorna, bo zewsząd słychać śpiew ptaków. Nie szedł długo, choć niektórym wydawałoby się inaczej. Dzień podróży zawsze kończy się po zmroku. Mając cel, odległość nie ma znaczenia. Zatrzymał się przy ognisku. Było rozpalone. Ktoś dotarł tu przed nim. Usiadł. Teraz było ich dwóch, przy jednym ogniu. Wspólny cel łączy ludzi. Kolejne ognisko rozpalą razem.

Czy wyruszyłaś/wyruszyłeś tą samą ścieżką? Nie zawracaj! Wytrwaj do ogniska. Jest więcej takich jak Ty. Może ktoś już rozpalił ogień i czeka, aż dotrzesz na miejsce?

Wszystkich Wędrowników zapraszamy do ogniska. Pierwszy Zlot Wędrowników ZHA „Ścieżki” odbędzie się 21-23.02.2020 w Gronowie (koło Zielonej Góry).

Adres:
Szkoła Podstawowa w Gronowie
Główna 1, 66-615 Gronów
Miejsce na mapie:https://goo.gl/maps/8iv2ni54ce9cnEE1A

Cena oraz rejestracja zostanie podana w późniejszym czasie.

Do zobaczenia przy ogniu!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj! Marana Tha!
dh Bartosz Sobaszek
Koordynator ds. Wędrowników ZHA