I Zjazd Szkoleniowy ZHA

W dniach 27-29.10.2017 odbył się I zjazd szkoleniowy kadry ZHA, który pierwszy raz w historii uwzględniał 4 kursy jednocześnie: Kadry Harcerskiej, Kadry Zuchowej, Zastępowych oraz Master Guide. Odbywał się on w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej, której z tego miejsca gorąco dziękujemy za udostępnienie swoich budynków.

Podczas zjazdu kadra odbyła kursy na temat metodyki, historii i filozofii ZHA, oraz zdobyła praktyczne umiejętności pomocne  w pracy z drużyną. Prowadzącymi byli wykwalifikowani instruktorzy posiadający stopień Starszego Przewodnika, którzy dzielili się z nami swoją szeroką wiedzą i doświadczeniami zdobytymi zarówno w osobistej praktyce harcerskiej, jak i w pracy z dziećmi. Kursy miały wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny – warsztatowy.
W czasie pomiędzy wykładami, oraz podczas zajęć integracyjnych w piątek uczestnicy mieli okazję do nawiązania nowych znajomości oraz zacieśnienia starych przyjaźni. W Sobotę po nabożeństwie, choć pogoda nie sprzyjała,  chętni poszli na spacer w piękne okolice podkowiańskiego lasu.

Szkolenie to było okazją do zdobycia dużej ilości wartościowej wiedzy na temat potrzeb dzieci w różnych grupach wiekowych, metodyki pracy z nimi, prowadzenia drużyny, oraz umiejętności Starszego Przewodnika. Wszyscy wynieśliśmy z tego szkolenia coś dla siebie. Powróciwszy do naszych drużyn będziemy się starać aby przenieść jak najwięcej tej wiedzy na wymiar praktyczny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, prowadzącym jesteśmy bardzo wdzięczni za podzielenie się z nami swoją wiedzą, a organizatorom za przygotowanie dla nas tak ubogacającego kursu. Dziękujemy również Bogu za to, że miał nas wszystkich w opiece przez cały ten czas.


Kurs ten był pierwszą częścią serii czterech kursów dla kadry harcerskiej. Obecność na trzech jest obowiązkowa do jego zaliczenia i otrzymania certyfikatu. Następny taki zjazd odbędzie się 8-10.12.2017. Informacje na jego temat pojawią się TUTAJ. Serdecznie na niego zapraszamy!