Kadra Zuchowa pracuje dla was! – Sprawozdanie z rady Adventurer

W dniach 13-15 października 2017 r. w Podkowie Leśnej odbyła się Krajowa Rada Adventurer w której wzięła udział Kadra Zuchowa z całego kraju. Osoby którym nie udało się do nas dojechać, połączyły się online.
W Radzie wzięła udział kadra z Poznania, Wrocławia, Warszawy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Żor, Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Podkowy Leśnej oraz z drużyny „Niepokonani” (Pszczyna, Czechowice, Bielsko) i Puszczyki z Kotliny Kłodzkiej.

Kluczowym tematem Rady było prowadzenia programu Adventurer w naszych drużynach tak, aby wspierać rodziców w niełatwym wyzwaniu, jakim jest wychowywanie dzieci na naśladowców Chrystusa we współczesnym świecie. Pragniemy, aby rodzice towarzyszyli dzieciom w ich duchowej przygodzie.

Podczas spotkania mieliśmy okazję podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy, którą wykonujemy wśród najmłodszych członków ZHA. Na podstawie wytycznych Generalnej Konferencji zatwierdziliśmy również zmiany dotyczące zuchów młodszych (Discovery), które zostały dołączone do programu Adventurer jako 2 pierwsze stopnie: Owieczki i Bobry. Obecnie zajęcia zuchowe obejmują program dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat.

Na dzień dzisiejszy Adventurer w Polsce liczy około 170 zuchów, oraz 50 członków kadry, która prowadzi regularne zajęcia w swoich drużynach i głównie składa się z rodziców. Wychodząc naprzeciw potrzebom Kadry Adventurer, w tym roku będą organizowane Podstawowe Kursy Kadry BST (Basic Staff Training) obejmujące zagadnienia: historia i cel prowadzenia programu Adventurer, organizacja klubu, układanie programu i planowanie zbiórek, realizacja stopni i sprawności. Pierwszy taki kurs odbędzie się 27-29 października 2017 r. w Podkowie Leśnej, na który zapraszamy nie tylko regularną kadrę Adventurer, ale również osoby które chciałyby założyć Drużynę w swoim mieście.

Więcej informacji TUTAJ.
Zapraszamy osoby chętne do współpracy z nami!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj Maranatha!

Zastępca Komendanta Krajowego Pathfinder (ds. zuchów)
dh. Olga Kulinicz