Kursy dla Kadry

Praca z dziećmi i młodzieżą, jest wymagającym wyzwaniem i dużą odpowiedzialnością. Ci, którzy się jej podejmują, wykonują piękną i bardzo potrzebną pracę. Aby się jednak szybko nie wypalić potrzebujemy się rozwijać, ciągle pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności. Dlatego, aby wyjść naprzeciw potrzebom kadry, cyklicznie przygotowujemy szkolenia. W tym roku harcerskim dostępne będą następujące kursy:

 

Podstawowy Kurs Kadry Harcerskiej

O kursie:

Jak sama nazwa wskazuje jest to kurs podstawowy, przygotowujący do pracy z harcerzami. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: zrozumienie potrzeb rozwojowych harcerzy, dyscyplina, umiejętności przywódcze. Oprócz tego odpowiada na pytania: jak założyć drużynę? Jak przygotować pracę drużyny na cały rok? Jak realizować program stopni i sprawności?

Dla kogo:

Przede wszystkim dla każdego kto jest, lub w przyszłości planuje być kadrą harcerską, czyli zastępowym, przybocznym, czy drużynowym. Kurs ten jest również wymagany na stopień „Przewodnik” (czyli dla każdego, od piętnastego roku życia), jak i na stopień instruktorski „Starszy Przewodnik”. Zapraszamy również na ten kurs Starszych zboru i liderów młodzieży, aby mogli lepiej zrozumieć na czym polega służba Pathfinder i mogli założyć, lub wspierać lokalną drużynę.

Podstawowy Kurs Kadry Zuchowej

O kursie:

Kurs przygotowujący do pracy z zuchami. Obejmuje podobne zagadnienia jak ten dla kadry harcerskiej, z tym, że wiedza i zagadnienia są dostosowane do potrzeb kadry zuchowej.

Dla kogo:

Przede wszystkim dla tych którzy pracują, lub chcieliby pracować z zuchami.

Kurs instruktorski na stopień „Starszy Przewodnik”

O kursie:

Kolejny etap w rozwoju każdej osoby zaangażowanej w pracy z harcerzami lub zuchami. Nie możemy dbać tylko o rozwój naszych dzieci i młodzieży. Sami również powinniśmy się rozwijać, aby jeszcze lepiej im służyć. Kurs pogłębia zagadnienia poruszane w podstawowym kursie kadry, jak również jest poszerzony o nowe tematy.

Dla kogo:

Dla osób z kadry które są ochrzczone i ukończyły „Podstawowy Kurs Kadry”, a także są zaangażowane w pracę z dziećmi, lub młodzieżą.

Kurs dla zastępowych

O kursie:

Jak być dobrym zastępowym? Jak zaplanować pracę zastępu? Jak przygotować zbiórkę, aby była ciekawa, wciągająca i jednocześnie, aby pełniła funkcję edukacyjną? Jakie występują formy pracy z dziećmi i kiedy ich używać? Na te i inne pytania, które może sobie zadawać zastępowy, ten kurs stara się odpowiedzieć.

Dla kogo:

Dla tych którzy, albo ukończyli podstawowy kurs kadry i chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w tym konkretnym zakresie, albo dla tych którzy jeszcze są zbyt młodzi (poniżej 15 roku życia) aby rozpocząć kurs podstawowy, a już w swoich drużynach są zastępowymi, lub mają nimi zostać w najbliższym czasie.

Kursy są prowadzone przy Wyższej Szkole Teologiczno Humanistycznej. Wszystkie kursy będą się odbywały równolegle podczas 4 zjazdów. Trzy pierwsze zjazdy odbędą się w Podkowie Leśnej, natomiast ostatni zjazd odbędzie się w warunkach leśnych i będzie związany z zagadnieniami terenoznawstwa i umiejętności obozowych. Terminy zjazdów to:

1. 27-29.10.2017 – Podkowa Leśna

2. 01-03.12.2017 – Podkowa Leśna

3. 12-14.01.2018 – Podkowa Leśna

4. Termin i miejsce ostatniego, „leśnego” zjazdu zostanie podane do wiadomości w trakcie zjazdu trzeciego.

Rejestracja: do 24 października 2017 r. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://goo.gl/forms/XXgvPdYpxPyUxjoF2

Koszt: 40 zł od osoby.

Opłata powinna wpłynąć do 24 października 2017 r. na nr konta 44 1140 2004 0000 3202 7519 4293 Dominika Dziedzic
Tytułem: szkolenie, imię i nazwisko

Nocleg: audytoria w WSTH z własnym śpiworem (będą dostępne gąbkowe materace)

Wyżywienie: 3 wegetariańskie posiłki dziennie. Posiłki zaczniemy serwować od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę.

UWAGA! Aby zaliczyć wybrany kurs, uczestnik może mieć tylko 1 nieobecność.

Pytania i uwagi organizacyjne związane z rejestracją, wpłatami i innymi technicznymi sprawami prosimy kierować do Dh. Dominiki Dziedzic na nr 511 793 104

W kwestiach merytorycznych oraz programu szkoleń prosimy o kontakt z Koordynatorem Szkoleń ZHA z Dh Dariuszem Borowieckim.

Zapraszam wszystkich serdecznie do udziału w kursach oraz reklamowaniu w swoich drużynach.

Czuwaj Marana Tha!

Koordynator Szkoleń ZHA
Dh Dariusz Borowiecki