Sprawozdanie z obozu „Exodus” – podobóz Zuchowy

Miłą tradycją się stało, że przez ostatnie lata mamy podobóz zuchowy na takich wydarzeniach jak ogólnopolskie obozy letnie! Celem podobozu zuchowego było spędzić 10 dni w jak najlepszy sposób bawiąc się, poznawać coś nowego, doświadczając i służąc.

Zuchami zajmowała się w większości regularna kadra Adventurer oraz kilkoro zaangażowanych rodziców. Uczestnikami w większości były zuchy które już są po przyrzeczeniu zuchowym i regularnie uczestniczą w zbiórkach w swoich Drużynach, co też pokazało nam, że w ostatnim czasie rozwijamy się jako Adventurer. Program opierał się na historii wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej i tułaczki po pustyni wraz z wejściem do Kanaanu. Poza programem duchowym, sprawnościami takimi jak: pierzaści przyjaciele, pierwsza pomoc, astronom i akty dobroci zuchy mogły też uczestniczyć w grach terenowych z fabułą z dręczącym i dość jaskrawym Faraonem, który kazał budować sobie piramidę. Oprócz przejścia przez Może Czerwone, kąsania wężów, nie zabrakło złotego cielca, (z którego wyszła raczej krowa z mainecrafta) i wiele innych zdarzeń które zostały zrealizowane na podstawie ciekawych historii Exodusu. Mieliśmy czas również na relaks, więc skorzystaliśmy z kajakowania, również rozegraliśmy fajne mecze piłki nożnej z zuchami ZHP Szczepu Skrzydło. Na pewno ten obóz zapamięta się dla większości  do końca życia. Nawałnica która przeniosła się przez nasz obóz, zakończyła się ewakuacją i wielką ochroną Boga, który trzymał nad nami parasol zważywszy na zniszczenia które wydarzyły się nieopodal naszego ośrodka. Jesteśmy bardzo wdzięczni harcerzom ZHP ze Szczepu Skrzydło z Łodzi za pomoc przy ewakuacji zuchów podczas ulewy i piorunów, za niesamowitą organizację i odwagę.

Z roku na rok co raz więcej dzieci w wieku zuchowym przyjeżdża na obóz, mamy też coraz więcej wyzwań jeśli chodzi o opiekunów. Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat będziemy musieli podzielić się na 2 podobozy zuchowe  Zapraszamy do współpracy rodziców i osoby chętne do pracy z dziećmi w wieku 6-9 lat.

Dh. Olga Kulinicz