Bobry Aktywne na wiosnę!

  Tego dnia czekało nas tyle niespodzianek, że obecne wtedy dzieci przez długi czas będą opowiadać rodzicom i kolegom, co takiego wydarzyło się na wiosennej zbiórce zuchowej w Poznaniu.

  Wszystkie Aktywne Bobry zostały tego dnia docenione za swoją pilną pracę – otrzymały odznaki za zdobycie kolejnej sprawności, tym razem o roślinach. Przez ostatni czas realizowały pieczołowicie w domu swoje Karty Sprawności wykonując określone przez ich wymogi zadania. Należało do nich sadzenie i podlewanie zasadzonych wcześniej roślinek, uczenie się o owocach rosnących na drzewach, krzewach, o warzywach rosnących pod ziemią. Oczywiście nie zabrakło również, jak co miesiąc, zadanego na pamięć tekstu biblijnego! Zuchy poznały w ten sposób kolejny dzień biblijnego stworzenia – trzeci.
  Kiedy tylko na horyzoncie pojawiły się farby i plastelina, Aktywne Bobry ochoczo zabrały się do pracy! Ta wyjątkowa zbiórka była pełna barw. Jak przystało na wiosnę, nie zabrakło wszystkich możliwych kolorów tęczy. Zuchy uczyły się mieszać barwniki, rozjaśniać je i przyciemniać. Tworzyły farbami również kolorystyczne koła i dzięki temu dowiedziały się z których kolorów podstawowych (czerwony, żółty i niebieski) można uzyskać kolory pochodne (pomarańczowy, zielony i niebieski). Okazało się również, że nasze Aktywne Bobry są bardzo sprytne i potrafią w mig wykonywać zadania z plasteliną. Za pomocą różnych kolorów oraz ich łączenia ćwiczyły stopniowanie koloru od najciemniejszego do najjaśniejszego. Zabawa była tak świetna, że nawet rodzice z wielką przyjemnością zaangażowali się w zajęcia razem z dziećmi.

  To nasza wspaniała misja pokazywać dzieciom niesamowitości świata i uczyć je, że Bóg to wszystko dla nas stworzył. Na tej zbiórce była ku temu kolejna świetna okazja. Właśnie w ten sposób aktywizujące zajęcia stanowią doskonałe odzwierciedlenie naszej nazwy: Discovery, czyli Odkrywanie!

Dh. Estera Kociołek