Bobry… w ZOO

   Nasze poznańskie Zuchy poznają różne grupy zwierząt na kolejnych zbiórkach. Mamy już za sobą całkiem sporą gromadę różnych zwierzaków małych i dużych. Tym razem dzieci utrwalały w praktyczny sposób wiadomości o gadach i płazach.

  Wraz z opiekunami i rodzicami odwiedziliśmy Poznańską Gadziarnię, czyli Pawilon Gadów i Płazów w Poznańskim Starym ZOO.
Dzieci mogły zapoznać się z różnymi gatunkami żab, żółwi, jaszczurek oraz węży, ale to nie wszystko. Nasze zuchy otrzymały listę przygotowaną przez druhnę Asię. Karta ze zdjęciami była jednocześnie przewodnikiem po ZOO. Dzieci musiały odnaleźć odpowiednie zwierzęta po ilustracjach i otrzymywały za to żabią pieczątkę.
Dołączyły do nas także młodsze Zuchy czyli Pisklaki, które wraz z rodzicami i opiekunami także przyglądały się fantastycznym zwierzętom w wielkich witrynach i wybiegach rodem z dżungli. Okazały się bardzo odważne i każde chętnie pogłaskało węża i gekona!

  Aktywne Bobry były zachwycone wyprawą, zwłaszcza, że w Pawilonie panował klimat tropikalny. Za oknem wciąż jeszcze była chłodna wiosna, więc tym bardziej bieganie wśród palm, wodospadów i egzotycznych roślin okazało się strzałem w dziesiątkę. Na dodatek udało nam się trafić na spotkanie z opiekunami Pawilonu Gadów. Dzieci mogły dotknąć węża (sprawdzić czy jest ciepły, zimny) oraz pogłaskać gekona. Dziękujemy Bogu za wspaniałe zwierzęta, które mogliśmy oglądać w tak niesamowitym miejscu! Być może kiedyś zobaczymy je żyjące w zgodzie w naturze.

Dh. Estera Kociołek